Podziękowania od Ministra Cyfryzacji

Niezmiernie miło mi poinformować, że w dniu 28.01.2019 podczas obchodów Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji odebrałem z rąk Pana Marka Zagórskiego – Ministra Cyfryzacji -podziękowania za pracę w ramach Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych powołanej 2 lipca 2018.

Pana czas i poświęcony czas przyczynił się do rozwiania licznych wątpliwości, jakie budziły przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Pana gotowość dzielenia się doświadczeniem i wiedzą ekspercką przyczyniła się do przygotowania poradników, zawierających praktyczne wskazówki dotyczące stosowania RODO zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym.

Podczas uroczystości tej obecny był również Jonathan Knott, J.E. Ambasador Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Věra Jourová, Członek Komisji Europejskiej, Komisarz ds. sprawiedliwości, konsumentów i równouprawnienia płci.