Sławomir Głaz
Inspektor Ochrony Danych,
który swoją funkcję pełni w dwóch dużych śląskich szpitalach i w jednostkach sektora oświaty. Wcześniej pełniący funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji, a także kierownika działu IT.

Ukończył studia wyższe na kierunku Informatyka, jest także absolwentem studiów pn. Ochrona Danych Osobowych w Administracji i Biznesie.

Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Jakością (QMS) i Bezpieczeństwem Informacji (ISMS) i – ISO 9001; ISO 27001.

Posiada nie tylko wiedzę teoretyczną z zakresu ochrony danych osobowych, ale także umiejętność analizowania i stosowania przepisów w praktyce.

Swoje 13-sto letnie doświadczenie zdobywał głównie w jednostkach systemu ochrony zdrowia. W tym czasie tworzył również dokumentację i świadczył usługi doradcze dla sektora edukacji oraz branży prywatnej.

W latach 2008-2011 wydawca jednego z większych w Polsce portali o tematyce bezpieczeństwa informacji.
Autor artykułów o ochronie danych osobowych publikowanych w prasie branżowej.

Od roku 2018 członek Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych powołanej przy Ministerstwie Cyfryzacji. Współtwórca pierwszego w Polsce poradnika „RODO w ochronie zdrowia”, opracowywanego w Ministerstwie Cyfryzacji.

Od 2019 roku członek Rady Programowej kierunku Bezpieczeństwo w biznesie (wcześniej Bezpieczeństwo wewnętrzne) Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Członek Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych Osobowych.

 

Podziękowania Ministra Cyfryzacji za pracę w ramach Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych Osobowych
Powołanie w skład Rady Programowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach